HP Pavilion x360 - 13-u138ca
Характеристики
Operating system
Windows 10 Home 64
Processor family
7th Generation Intel® Core™ i5 processor
Processor
Intel® Core™ i5-7200U (2.5 GHz, up to 3.1 GHz, 3 MB cache, 2 cores)
Special features
Convertible
Memory
Memory
8 GB DDR4-2133 SDRAM (1 x 8 GB)
Storage
Internal drive
256 GB M.2 SSD
Cloud service
Dropbox 1
Display and graphics
Display
13.3" diagonal FHD IPS UWVA WLED-backlit multitouch-enabled edge-to-edge glass (1920 x 1080)
Graphics
Integrated:
Intel® HD Graphics 620 (up to 4.07 GB)
Expansion features
Ports
2 USB 3.1 Gen 1 (Data transfer only)
1 USB 2.0
1 HDMI
1 headphone/microphone combo
Expansion slots
1 multi-format SD media card reader
Media devices
Camera
HP Wide Vision HD Camera with dual array digital microphone
Audio features
B&O PLAY with 2 speakers
Input devices
Pointing device
HP Imagepad with multi-touch gesture support
Communications
Sensors
Accelerometers
Gyroscope
eCompass
Wireless
802.11ac (1x1) and Bluetooth® 4.0 combo
Power and operating requirements
Power supply type
45 W AC power adapter
Battery type
3-cell, 41 Wh Li-ion
Energy efficiency
ENERGY STAR® certified
EPEAT® Silver registered
Dimensions and weight
Dimensions (W x D x H)
32.64 x 22.2 x 1.98 cm (12.85 x 8.74 x 0.78 in)
Weight
1.58 kg(3.48 lb)
(Weight varies by configuration)
Design
Product color
Natural silver cover, ash silver keyboard frame
Product design
Horizontal brush line design, digital threads lines keyboard pattern
Security management
Security management
Kensington MicroSaver lock slot
Power-on password
Accepts third-party security lock devices
| Экран | |
|---|---|
| Разрешение экрана | Full HD (1920×1080) |
| Сенсорный экран | Да |
| Тип покрытия экрана | Глянцевый |
| Диагональ экрана | 13.3 дюйм |
| Тип матрицы | TFT IPS |
| Мультитач экран | Да |
| Основные | |
| Состояние | Б/У |
| Предустановленная ОС | Windows 10 |
| Гарантийный срок | 6 мес |
| Ультрабук | Да |
| Цвет | Серый |
| Конструкция | Трансформер |
| Тип | Ноутбук |
| Производитель | Hewlett Packard |
| Графика | |
| Тип видеопамяти | GDDR3 |
| Два видеоадаптера | Нет |
| Тип графического контроллера | Интегрированный |
| Производитель графического чипсета | Intel |
| Устройства хранения данных | |
| Объем SSD | 256 GB |
| Объем накопителя | 256 GB |
| Оптический привод | Отсутствует |
| Два жестких диска | Нет |
| Тип диска | SSD |
| Характеристики процессора | |
| Модель процессора | 7200u |
| Тип процессора | Core i5 |
| Оперативная память | |
| Тип оперативной памяти | DDR4 |
| Объем оперативной памяти | 8 MB |
| Максимальный объем памяти | 8 GB |
| Количество слотов памяти | 1 |
| Мультимедиа | |
| Наличие колонок | Да |
| Веб-камера | Да |
| Карты памяти | |
| Встроенный картридер | Да |
| Дополнительные характеристики | |
| Подсветка клавиатуры | Да |
| Пользовательские характеристики | |
| Техническое состояние | исправное |
| Объем памяти HDD | от 250 до 500 GB |
| Класс | эксклюзивные модели, ультрабуки |
| Процессор | Intel Core i5 |
| Наличие | в наличии |
| Объем ОЗУ | 8 GB |
| Частота процессора | от 1.6 до 2.2 GHz |
| Тип дисплея | TFT (LED подсветка) |
| Беспроводное соединение | Wi-Fi, Bluetooth |
| Гарантия | гарантия от продавца |
| Количество ядер | 2 ядра |
| Видеоадаптер | Intel |
| Тип видеокарты | интегрированная |
| Тип памяти | DDR 3 SDRAM |
| Частота памяти | 2133 |
| Вес ноутбука | от 2 кг до 3 кг |
- Цена: 13 500 ₴







